FANDOM


Stary, duży tramwaj pomieścił wszystkie chętne osoby, których – jak się okazało – było naprawdę bardzo wiele.

Wiozła nas wszystkie pani motornicza – Michalina Piwańska.

Wycieczkę rozpoczęła kilkoma słowami Agnieszka Szczepanek z ramienia No Women No Art. To właśnie w ramach tego III festiwalu twórczości kobiet No Women No Art nasza wycieczka się odbyła.

Siedem osób, tak się złożyło, że płci żeńskiej, opowiadało o siedmiu różnych pisarkach. Pojawiły się więc w opowieściach: Kazimiera Iłłakowiczówna [u Ani Kawki], Hanna Szeląg [u Karoliny Szymańskiej], Łucja Danielewska [u Michaliny Koniecznej], Joanna Roszak [u Kasi Frąszczak], Bianka Rolando [u Zosi Krawiec] oraz – najstarsza z nich – Agnieszka Baranowska [u Zuzanny Kołupajło].

W dodatku jedna z omawianych pisarek, Joanna Jodełka, pojawiła się osobiście. Niestety, z ważnych powodów mogła być z nami tylko na początku. Kasia Granops przeprowadziła z nią wywiad-rozmowę: w czasie rozmowa ta może nie była rozciągnięta, ale toczyła się wartko i była ciekawa.

Co cieszy? Na pewno rozrzut wiekowy. Zaciekawienie słuchaczek i słuchaczy, widoczne na twarzach. Miły odbiór przez nie ziewającą publiczność.

Cieszy to, że nam się udało. Że znalazła się wśród uczestniczek jedna pisarka, pani Danuta Mikołajewska i już mamy kolejne hasło w Słowniku.

Zuzanna Kołupajło

Zdjęcia: Agnieszka Gajewska, Adriana Kovacheva